Riideannetused ületasid 2014. aasta tulemuse

Riided ringlevad

2015. aasta esimese 8 kuuga kogus Humana üle 550 tonni riideid, mida on 15 tonni rohkem kui 2014. aastal kokku. Tallinna Jäätmekeskuse välikonteineritesse toodi 244 tonni riideid, Humana kauplustesse 156 tonni riideannetusi. Kui 2014. aastal koguti nädalas keskmiselt 8,8 tonni annetusi, siis 2015, aasta keskmine on üle 16 tonni.

Humana sorteerimiskeskuses leiavad kõik annetatud asjad endale uue väljundi kas Humana kauplustes, annetusena partnerorganisatsioonidele, hulgimüügis või ümbertöötluses. Iga päev sorteeritakse Humana sorteerimiskeskuses läbi üle 40 tonni riideid, mis jagatakse vastavalt kvaliteedile, materjalile ja paljude teiste kriteeriumite põhjal enam kui neljakümnesse kategooriasse. Vaid väga määrdunud esemed, katkised mänguasjad ja väikesemõõduline sodi läheb prügisse, kõik muu, sealhulgas üksikud jalatsid, sulepadjad, paber ja plastik leiavad endale uue elu.

Iga uuele ringile suunatud riidekilo aitab kokku hoida loodusressursse nagu vesi ja nafta, hoiab ära 4,2 kg süsihappegaasi õhkupaiskamise ning vähendab nõudlust uute rõivaste tootmise järele.